dezynfekcja biur

W czasie, kiedy w wyjątkowy sposób musimy troszczyć się o sprzątanie biur i własne bezpieczeństwo, coraz częściej na tapecie pojawia się również dezynfekcja. Nie chodzi tu tylko o dbanie o czystość dłoni, ale także o przestrzeń, w której przebywamy. Dezynfekcja biura? Warto!

Od niedawna dezynfekcja przestrzeni nie tylko jest mile widziana, ale także stała się koniecznością. Zapewnia to bezpieczeństwo osób, które w niej przebywają, ale też (nie ukrywajmy – komfort psychiczny). Mimo rozwiązań wielu firm, które sprzyjają pracy zdalnej, nie każde przedsiębiorstwo może sobie pozwolić na tak zwany home office. Warto też zdać sobie sprawę z faktu, że niebawem wszystko zacznie wracać do swojego normalnego rytmu. Co ważne, a co podkreślają medycy, koronawirus najprawdopodobniej zostanie z nami na dłużej. W świetle takich zmian, pracodawca musi zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników, aby prędzej czy później mogli wykonywać swoją pracę stacjonarnie w biurze. 

dezynfekcja biuraJak dezynfekować powierzchnie w czasie epidemii? Oczywiście można to robić samodzielnie, używając płynów z alkoholem czy myjąc często dłonie, aby nie roznosić wirusa. To dobroczynne praktyki i powinniśmy je wykonywać w przypadku swojego najbliższego otoczenia. Jeżeli jednak chcemy zadbać o większą powierzchnię i bezpieczeństwo naszych pracowników, dobrze jest oddać sprawy w ręce specjalistów. Mądre sprzątanie biur dziś to nie tylko tradycyjne usługi, ale także dezynfekcja za pomocą profesjonalnych środków do tego przeznaczonych. 

Aby uniknąć rozprzestrzeniania się wirusa, musimy zachować specjalne środki czystości. Warto pamiętać, że także podczas pracy zdalnej podstawą jest dezynfekcja sprzętów. Klawiatura i myszka, których bardzo często dotykamy, to siedliska różnego rodzaju zanieczyszczeń. Musimy jednak pamiętać o tym, aby sprzęt elektroniczny czyścić w sposób umiejętny, by go nie zniszczyć. Powinniśmy używać zatem specjalnych, przeznaczanych do tego środków czystości. Najważniejsze by robić to wtedy, gdy sprzęt nie jest podłączony do prądu. Włączamy go dopiero po odparowaniu alkoholu, który znajduje się w środku do dezynfekcji. 

W biurach szczególnie powinniśmy pamiętać o dezynfekcji miejsc, które często mają kontakt z człowiekiem. Są to przede dezynfekcja biur warszawa wszystkim klamki, biurka, stoły, włączniki światła, poręcze, telefony, ale także sanitariaty, w których każdej godziny przewija się sporo osób. W czasie epidemii klamki, poręcze czy krany powinny być dezynfekowane od kilku do kilkunastu razy dziennie.

Do codziennej ochrony przydadzą się na pewno dozowniki z płynem do dezynfekcji, rozmieszczone w całym biurze. Oczywiście ich właściwa obsługa to klucz do sukcesu.

Pamiętajmy, że czyszczenie i dezynfekcja to dwie różne rzeczy. Czyścimy za pomocą wody i mydła lub innych środków czystości. Powierzchnie i pomieszczenia są wówczas schludne i czyste, ale nie pozostają wolne od wielu bakterii, czy wirusów. A dezynfekcja biur? Przed dezynfekcją zaleca się przede wszystkim wyczyścić daną powierzchnię. Dezynfekcja to działanie, mające na celu zabicie szkodliwych drobnoustrojów. Chemikalia do tego używane, nie czyszczą zabrudzonych powierzchni, ale pozostawienie ich przez około od 3 do 5 minut, zabija zarazki.

Użycie określonych środków do dezynfekcji wymaga zapoznania się ze specyfikacją preparatu, jego spektrum biobójczego i wszystkich obowiązujących obecnie wytycznych. Niektóre z wirusów „giną” dopiero po 30 czy nawet 50 sekundach po użyciu preparatu! Dlatego naprawdę niezwykle istotnym jest to by środki wirusobójcze  stosować tylko i wyłącznie zgodnie z zaleceniami producentów. Warto także pamiętać, że produkty bakteriobójcze nie są wirusobójczymi! 

Dezynfekcja jest skuteczniejsza niż zwykłe usługi sprzatające, wymaga więcej pracy i niweluje rozprzestrzenianie się infekcji, takich jak tych, których przyczyną jest koronawirus. Dobrze zatem przekazać pałeczkę osobom, które wykonują te czynności profesjonalnie.

Sprzątanie biur i dezynfekcja biur w Warszawie to nie problem. W budynkach biurowych, szybkiemu rozprzestrzenianiu się wszelkich drobnoustrojów sprzyjają duże skupiska ludzi, nawet jeżeli na terenie budynku funkcjonuje sprawny serwis sprzątający. Wiele wirusów jest odpornych na ogólnodostępne środki bakteriobójcze (na przykład te dostępne w sklepach sieciowych), przez co dezynfekcja biura, mieszkania, bądź korytarzy i części wspólnych, okazuje się działaniem nieuniknionym. Na co dzień dezynfekujemy powierzchnię środkami bezaldehydowymi, szybko działającymi na bazie alkoholu oraz pozostałymi środkami wykorzystywanymi w sektorze medycznym z wysoką redukcją ryzyka zarażeniem.

Sprzątanie biur – dezynfekcja biur w Warszawie – zapraszamy do kontaktu!

Damy radę!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz