Sprzątanie biur Warszawa firma sprzątająca

Lato za pasem! Czas wakacyjnych urlopów w biurach już się zaczyna. Jak przygotować się w biurze do urlopu? Czy sprzątanie biur to element wejścia w czas urlopu?

Wakacyjne urlopy czas zacząć! Harmonogramy urlopowe już zapełnione. Czas zastępstw w biurach – zaplanowany. Przed urlopem każdy z nas jest wyjątkowo zabiegany, warto zatem już wcześniej wszystko dokładnie zaplanować.

O ile urlop to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez każdego okresów w roku, o tyle czas zarówno przed, jak i po urlopie, to czas kiedy jesteśmy wyjątkowo zajęci i nerwowi. Dlatego jeśli planujemy urlop, warto zacząć biurowe przygotowania co najmniej miesiąc wcześniej. Zobaczcie check-listę, jaką sporządziliśmy dla Was na bazie rozmów z Klientami Sprzątanie Biur Warszawa.

Po pierwsze poinformuj o planowanym urlopie wszystkich swoich współpracowników. Komunikacja przede wszystkim! Pamiętaj, że im większa firma, tym więcej osób zaangażowanych w każdy projekt i zadanie. Twoja nieobecność dotyczy także ich pracy. Daj im znać o swoich planach, zapytaj co możesz zrobić wcześniej, a w czym mogą Cię wyręczyć. Niech nikt nie planuje spotkań, ani telekonferencji z Twoim udziałem w okresie twojej nieobecności. Zapobiegniesz tym samym wielu nieporozumieniom i niepotrzebnym stresom, a także niespodziewanym telefonom i mailom podczas urlopu.

Po drugie – planuj. Już miesiąc przed urlopem zaplanuj swoją pracę na najbliższe tygodnie – także te tuż po urlopie. O ile to możliwe, zarezerwuj sobie dwa dni (przed i po wolnym), w których w Twoim kalendarzu będzie niemal pusto. Jak dobrze wiesz, realia najprawdopodobniej sprawią, że i tak dni te będą wypełnione niespodziewanymi zadaniami. Zaplanuj wolne godziny, by przedurlopowy nadmiar obowiązków nie zwalił Cię z nóg.

Po trzecie – posprzątaj biurko. I nie tylko biurko. Zrób porządek w swoich dokumentach, folderach w komputerze, mailach. Nie pozwól by pleśń rosła podczas twojej nieobecności na nieumytych naczyniach, a bałagan na biurku straszył współpracowników. Powrót do pracy  będzie o wiele przyjemniejszy, gdy wszystko będzie czekało na Ciebie na swoim miejscu.

Po czwarte – zostaw instrukcje. Nie lubisz, gdy ktoś z biura dzwoni do Ciebie podczas urlopu? Nikt nie lubi. Zostaw współpracownikom instrukcje co mają robić, jeśli szukają określonych dokumentów, czy plików. Wyślij instrukcje mailem, a nawet zostaw kartkę na Twoim biurku.

Po piąte – ustaw automatyczne odpowiedzi w poczcie elektronicznej, które będą informowały o Twojej nieobecności. Jeśli podczas urlopu zastępuje Cię inny pracownik, podaj w automatycznej odpowiedzi jego mail lub telefon służbowy. Poinformuj odbiorcę kiedy wrócisz i kiedy może spodziewać się odpowiedzi od Ciebie.

Wejdź w urlop ze spokojem. Nie pozwól by myśli o służbowych obowiązkach zmąciły Twój odpoczynek!

Sprzątanie biur w Warszawie? Zleć to specjalistom!
Znajdź nas w social media!
Facebook ➭ https://www.facebook.com/sprzataniebiurwarszawa

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz