wiosenne porządki

Wiosenne porządki robią wszyscy. A przynajmniej wszyscy czujemy się do nich zobowiązani. Ale dlaczego właśnie wiosną?

Źródło wiosennych porządków ma swoje podłoże kulturowe. Jest też związane z kalendarzem świąt chrześcijańskich. Porządki to bowiem niejednokrotnie także okazja do przygotowania i oczyszczenia domu przed świętami wielkanocnymi.

O ile w biurach sprząta się zazwyczaj w miarę regularnie, o tyle czas wczesnej wiosny to doskonała okazja na solidne porządki.

Po pierwsze – kurz. W pomieszczeniach, które są ogrzewane kurz zbiera się o wiele łatwiej. Zauważyliście, że wiele elementów łatwiej się również elektryzuje? Dodatkowo, w zimie o wiele mniej wietrzymy, zatem kurz o wiele łatwiej znaleźć w biurowych zakamarkach. Warto u progu wiosny odsunąć biurka, sprzęty typu ksero itp.

Po drugie – błoto i piasek. W żadną inną porę roku nie przynosimy na butach tyle błota i piasku, jak właśnie w okresie zimowym. Zaschnięte błoto łatwo dostaje się we wszelkie zakamarki w pomieszczeniach wspólnych. Wiosenne porządki warto zaplanować także w sanitariatach. Zabrudzenia z butów niszczą i brudzą fugi, które przecież mają być ozdobnikiem każdej łazienki i toalety.

O tym jak skutecznie wyczyścić fugi mówiliśmy także na naszym kanale na YouTube – tutaj.

Po trzecie – okna. Zimowe opady – niezależnie od tego czy mamy do czynienia z deszczem czy śniegiem – nie należą do najczystszych. Często są pełne zanieczyszczeń związanych ze smogiem. Wiosenne porządki bez mycia okien? Nie ma mowy. Nic tak nie demotywuje w poniedziałkowy poranek w biurze, jak słońce przedzierające się przez brązowo – czarne smugi na oknach naszego biura.

Po czwarte – będzie lżej. W sprzątaniu nie chodzi tylko o samą czystość, ale także o naszą psychikę. W posprzątanych, świeżych pomieszczeniach o wiele łatwiej nam podejmować wszelkie aktywności. A skoro wszystko wkoło nabiera lekkości i budzi się do życia, czemu nie nadać świeżego wyglądu także pomieszczeniom biurowym?

 

Sprzątamy biura w Warszawie – zleć to specjalistom.

Znajdź nas w social media!

Facebook ➭ https://www.facebook.com/sprzataniebiurwarszawa

 

 

 

 

 

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz