Sprzątanie sal konferencyjnych

Czy sprzątanie sal konferencyjnych wymaga odmiennego podejścia niż sprzątanie biura? Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę podczas sprzątania sal konferencyjnych?

Sale konferencyjne wymagają nieco odmiennego spojrzenia na sprzątanie niż inne pomieszczenia biurowe. Należą one do tak zwanych części wspólnych. Wiele zależy także od częstotliwości ich użytkowania. Jeśli mamy do czynienia z dużymi firmami, gdzie spotkania odbywają się codziennie, wówczas także sprzątanie sali konferencyjnej powinno odbywać się codziennie. Sale rzadziej używane możemy powierzyć firmie sprzątającej dwa, trzy razy w tygodniu.

Sale konferencyjne to jedna z wizytówek firmy. To często miejsca spotkań z klientami i kontrahentami. Ich czystość i schludność powinna być zatem priorytetem dla osób odpowiedzialnych nie tylko za kwestie administracyjne, ale także te wizerunkowe.

Jednymi z pierwszych elementów wyposażenia, na jakie zwraca uwagę każdy odwiedzający salę konferencyjną, są… pozostawione notatki na tablicach, czy flipchartach. O ile dla uczestników spotkania były one zapewne cenne, to dla kolejnych odwiedzających pomieszczenie, mogą być po prostu elementem pozostawionego bałaganu.

Warto także zwrócić uwagę, by notatki nie zawierały danych i informacji, które nie powinny dostać się w niepowołane ręce (np. dane budżetowe, personalne itp.)

Stoły w sali konferencyjnej powinny być zawsze czyste oraz równo ułożone. Podobnie zresztą krzesła. Na stołach nie powinno być widać śladów po napojach, tuszu z długopisów itp.

Dywan, czy wykładzina… Nieważne czym wykończona się podłoga, sprzątanie sal konferencyjnych powinno uwzględniać także czystość i schludność podłogi. Jak każda podłoga w przestrzeniach wspólnych, także i ta w salach konferencyjnych jest narażona na spore zanieczyszczenia. Dbajmy o nią!

Jeśli sala konferencyjna jest wyposażona w różnego rodzaju dekoracje, czy kwiaty, warto pamiętać, że poza funkcją estetyczną są one sporym siedliskiem kurzu. Bieżące odkurzanie oraz wietrzenie pomieszczenia to także istotna składowa sprzątania sal konferencyjnych.

Uwaga na szkło! Jeśli sala konferencyjna ma okna lub inne elementy szklane (np. drzwi) – uwadze uczestniczących w spotkaniu zapewne nie ujdą wszelkie smugi i plamy. Błyszczące szyby zaś wpłyną na większe skupienie, produktywność, a być może i sukces negocjacji… Kto wie?

Sprzątanie biur w Warszawie? Zleć to specjalistom!
Znajdź nas w social media!
Facebook ➭ https://www.facebook.com/sprzataniebiurwarszawa

 

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz