dezynfekcja klawiatury

Sprzątanie biur przez profesjonalną firmę sprzątającą jest niezwykle ważne. Warto pamiętać także o bieżącej dezynfekcji sprzętów, które używamy na co dzień. Dezynfekcja klawiatury, myszki, biurka – jak zrobić to dobrze? Wyjaśniamy!

Klawiatura, myszka, ekrany dotykowe, to te przedmioty codziennego użytku w biurze, które są prawdziwym siedliskiem bakterii i wirusów. Warto o tym pamiętać zawsze – nie tylko w czasie pandemii.

Dezynfekcja klawiatury, czy tabletu nie jest trudna, jednak wymaga pewnych „procedur”. Po pierwsze zacznijmy od odpowiedniego sprzętu. Sprzęt elektroniczny oczywiście czyśćmy i dezynfekujmy zawsze, gdy jest on wyłączony od zasilania. Jeśli korzystamy z urządzeń z zasileniem na baterie, również je wyjmijmy! Wyposażmy się w waciki kosmetyczne, patyczki do uszu, ściereczkę z mikrofibry. Ponadto przyda się nam specjalny detergent do czyszczenia sprzętu elektronicznego i środek do dezynfekcji powierzchni. Zwróćmy uwagę też na to, że silne środki do dezynfekcji mogą być na tyle silne, że zetrą np. oznaczenia na klawiaturze. Warto pamiętać, że do czyszczenia sprzętu elektronicznego nie wolno używać alkoholu etylowego. Ten możemy zastąpić alkoholem izopropylowym, rozcieńczonym wodą zdemineralizowaną.

Przy sprzętach biurowych, które mają wiele zakamarków – jak na przykład klawiatury – warto przed dezynfekcją użyć sprężonego powietrza. W ten sposób, w pierwszej kolejności pozbędziemy się wszelkich okruszków i kurzu. Następnie ścierkę z mikrofibry bądź waciki kosmetyczne należy bardzo delikatnie nasączyć roztworem z alkoholu lub środkiem do dezynfekcji. Należy szczególnie dbać o to, by środek do dezynfekcji nie skapywał i nie dostał się do zakamarków. Oczywiście ważny jest tu złoty środek. Wacik, czy ściereczka nie mogą też być zbyt suche.

Dezynfekcję klawiatury, czy innego sprzętu biurowego najlepiej wykonywać w piątki, przed weekendem, po zakończeniu pracy. Sprzęt powinien mieć możliwość swobodnego wyschnięcia, a my możemy swobodnie dokonać dezynfekcji bez presji czasu, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Przy wyborze środków do dezynfekcji powierzchni, zachęcamy by zwracać uwagę na spektrum biobójcze stosowanych preparatów. Ponadto – na czas dezynfekcji określony przez producenta.

Sprzątanie biur? Powierz to specjalistom!

Znajdź nas w social media!

Facebook ➭ https://www.facebook.com/sprzataniebiurwarszawa

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz