sprzątanie biur warszawa

Kolejne decyzje dotyczące rozluźnienia restrykcji związanych z koronawirusem za nami. Czas wracać do pracy! Tylko jak? Jak żyć w biurze w czasie pandemii? Jak musi wyglądać praca w biurze? Sprzątanie biur to nie wszystko!

Praca w biurze w czasie pandemii i długo po niej, nie będzie taka sama! Organizacja pracy w takich warunkach to ogromne wyzwanie dla wszystkich przedsiębiorców i pracodawców. Obecnie psycholodzy na całym świecie wyróżniają kilka postaw wobec koronawirusa. Z jednej strony mamy do czynienia do postawami całkowitego lekceważenia problemu, z drugiej – zupełnie skrajną postawę lęku, czy wręcz paniki. Jak zawsze najważniejszym pozostaje zdrowy rozsądek. Dziś już nie sposób zachować pełen dystans i wszystkie zasady społecznej izolacji. Dlatego tak ważnym jest właściwe podejście do pracy w biurze. Codzienne sprzątanie biur to nie wszystko. Pamiętajmy o dezynfekcji biura, a także o szeregu postaw, które mają wpływ na nasze bezpieczeństwo. Co więcej, nie tylko na nasze, ale także na ciąg interakcji z bliskimi, ale i zupełnie przypadkowymi osobami spotkanymi na przykład w autobusie, czy sklepie.

Codziennością powinna stać się zatem dezynfekcja. I to nie tylko dezynfekcja biura, bo ta jest oczywistością, ale także dezynfekcja tuż po przybyciu do biura. Każdy pracownik, ale także interesant, powinien dezynfekować ręce środkami dostępnymi w biurze. Warto pamiętać, że wirus może pozostać aktywny na powierzchniach nawet do kilku dni. Szczególnie dotyczy to powierzchni plastikowych, stali, a także kartonów. Czy kogoś jeszcze należy przekonywać do tego, że codzienne sprzątanie biur powinno być połączone z ich dezynfekcją? O ile zwracamy już dziś uwagę na to, jak często dotykamy powierzchni klamek, włączników światła, czy poręczy, to o wiele rzadziej zastanawiamy się nad segregatorami, czy uchwytami szafek, prawda?

Jeśli to tylko możliwe, pamiętajmy o dystansie minimum półtora metra. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, jednak zawsze wskazane. Dezynfekcja biurka, komputera, klawiatury to także konieczny codzienny rytuał.

Warto również pamiętać, że siedliskiem zarazków, bakterii i wirusów zawsze pozostają dywany i wykładziny. Zwykłe pranie wykładzin dziś już może nie wystarczyć. Pilnujmy ich czystości. Higiena w dobie koronawirusa jest przecież wyjątkowo ważna. A sam koronawirus, jak przekonują eksperci zostanie z nami na dłużej, stanie się wręcz naszą codziennością na wiele kolejnych miesięcy, a być może nawet lat.

Nie dajmy się zwariować, ale bądźmy ostrożni i przede wszystkim rozsądni. Sprzątanie biur to dziś podstawa. Dezynfekcja biur także jest ważna. Musimy pamiętać o konieczności intensyfikacji tych działań, a przede wszystkim o dalece posuniętym przemodelowaniu naszych postaw w codziennej pracy w biurze.

Sprzątanie biur w Warszawie – Dezynfekcja biura w Warszawie

Zadzwoń: 601 822 802

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz