mycie okien w Warszawie

Mycie okien w biurze w Warszawie to czynność, którą niewątpliwie powinniśmy wykonywać nie tylko z okazji nadchodzących Świąt. Mycie okien w biurze? Niech zajmie się tym firma sprzątająca w Warszawie, której zaufasz.

Mycie okien – niby prosta rzecz, a jednak… Perfekcyjne mycie to jednak sztuka. Smugi, zacieki, brud pochodzący ze smogu – to wszystko spore wyzwania.

Do mycia okien, w naszej firmie, stosujemy specjalistyczne środki do szyb. Dobrym rozwiązaniem w warunkach domowych mogą okazać się także płyny do mycia naczyń wysokiej jakości. Świetnie radzą sobie one z brudem, kurzem oraz tłustymi osadami – co szczególnie docenią ci, których okna wychodzą na ruchliwe ulice.

Planując mycie okien w biurze dobrze rozłożyć tę pracę na dwa etapy – szczególnie gdy mamy do czynienia ze sporymi zabrudzeniami (np. po pracach remontowych). Pierwsze, największe zabrudzenia z okien i ram okiennych (np. kurz, reszty farby) uprzątnijmy w pierwszej kolejności. Unikajmy jednak czyszczenia „na sucho”, by nie porysować szyb. Do solidnego mycia okien zabierzmy się jednak dopiero po zakończeniu prac w całym pomieszczeniu – zgodnie z zasadą „od góry do dołu”.

Mycie okien to nie tylko mycie szyb. Warto o tym pamiętać. Każda rama okienna ma sporo zakamarków, w których gromadzą się wszelkie nieczystości. Tu przydadzą się małe szczoteczki, a nawet patyczki kosmetyczne. Tę czynność warto wykonać przed myciem samych szyb.

Kiedy myć okna? Planując takie czynności warto śledzić prognozy pogody. Mycie okien podczas mrozów nie tylko nie należy do przyjemnych, ale także może doprowadzić do osłabienia szyby. Płyn szybko zamarza, a w takich warunkach trudno uzyskać pożądane efekty. Ciepłe dni, w których promienie słoneczne spoczywają na mytych powierzchniach, to także nie najlepszy wybór. Co prawda, dojrzymy każdą smugę, jednak płyn do mycia szybko będzie parował w cieple.

Przy dużych powierzchniach szklanych – w tym oknach, gdzie możemy korzystać z dodatkowego wyposażenia (np. myjek teleskopowych, czy drabin) polecamy stosowanie wody demineralizowanej. Świetnie poradzi ona sobie z dużymi zabrudzeniami oraz smugami.

Mycie okien w biurze? Sprzątanie w biur w Warszawie? Zleć to specjalistom.

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz