sprzatanie biur

Po przejściu wiosną większości firm na tryb home office, coraz częściej można zaobserwować, że nastał już czas na powracanie pracowników do biur. Jak wygląda sprzątanie biura w czasie pandemii? Czy samo sprzątanie biura w Warszawie wystarczy?

Coraz częściej spotykamy się z pytaniem o to kto jest odpowiedzialny za czystość i bezpieczeństwo pracowników w biurze?
W społeczeństwie widoczne jest, że strach przed zarażeniem się zmalał, ale czy to oznacza, że powinniśmy zaprzestać takich czynności jak sprzątanie biura czy dezynfekcja powierzchni? Ostrożności nigdy za wiele, a każdy pracownik doceni to, że pracodawca dba o jego bezpieczeństwo i komfort. Sprzątanie biura w Warszawie, czy w innym mieście to (nie tylko) dziś podstawa bezpieczeństwa i komfortu pracy.

W czasie zagrożenia epidemiologicznego, większą uwagę powinniśmy zwracać na czystość i sterylność. Czystość biura zawsze była wizytówką pracodawcy. A sterylność? O ile o pełną sterylność pomieszczeń biurowych jest dość trudno, to dezynfekcja powierzchni (w tym powierzchni wspólnych) zawsze była elementem dbałości o pracowników i odwiedzających biuro klientów.

Pieniądze wydane na gruntowne sprzątanie biura w czasie pandemii są z pewnością pieniędzmi dobrze wydanymi. Pracownik, który ma świadomość, że pracodawca o niego dba i stara się zadbać o jego bezpieczeństwo, jest zdecydowanie bardziej wydajny i może skupić się na swoich obowiązkach. Dlatego też dobrze jest oddać te sprawy w odpowiednie ręce.

O ile wcześniej mogliśmy pozwolić sobie na standardowe sprzątanie biura, tak w czasie koronawirusa musimy zachować szczególną ostrożność. Solidny pracodawca, dbający o pracownika, powinien korzystać z profesjonalnej pomocy, jaką jest firma sprzątająca. Odpowiednie środki czystości, zasady higieny i szybkość wykonywanych działań, to tylko kilka powodów, dla których warto wynająć profesjonalistów. W czasie COVID-19 pamiętajmy nie tylko o dezynfekcji, ale także o praniu tapicerek, częstym i dokładnym czyszczeniu sprzętów oraz o dokładnym sprzątaniu biura.

Sprzątanie biura w Warszawie? Robimy to z uśmiechem!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz