Sprzątanie biur Warszawa firma sprzątająca

Jak powinno wyglądać sprzątanie biur w czasie pandemii? Czy mycie rąk i częste wietrzenie wnętrz wystarczy? Zapraszamy do lektury.

Nie każda praca może stać się telepracą i odbywać się w warunkach home office. Niektóre biura, nawet w dobie pandemii, muszą pracować normalnie, w trybie stacjonarnym. Jak w takiej sytuacji minimalizować zagrożenia? Jak zorganizować sprzątanie biur? Warszawa czy inne duże miasto – warto podejść do problemu wyjątkowo ostrożnie.

Podstawą ochrony przed koronawirusem jest higiena i zachowanie dystansu społecznego – o tym wiemy już wszyscy. O ile kwestie dystansu i organizacji przestrzennej biur należą do prezesów i osób zarządzających pracą, o tyle w kwestii higieny i odpowiedniego odkażania pomieszczeń warto porozmawiać ze specjalistami z branży sprzątania biur.
Co należy robić? Sprzątanie biur, choć istotne, musi łączyć się z częstym wietrzeniem pomieszczeń. Z powodu reżimu sanitarnego pomieszczenia powinny być również częściej sprzątane. Co ważne – sprzątać biura należy także wtedy gdy pozostają relatywnie puste lub mało używane!

Personel sprzątający musi być wyposażony w środki ochronne – maseczki, rękawice itd. Sprzątanie biur w mieście Warszawa, w dobie pandemii, powinno odbywać się częściej niż zwykle. Co więcej, do obowiązków osób zajmujących się sprzątaniem powinno dojść również odkażanie różnego rodzaju powierzchni środkami wirusobójczymi. Personel sprzątający powinien przeczyścić takim środkiem każdą powierzchnię płaską – poręcze, klamki, biurka, urządzenia biurowe (na przykład drukarki). Należy to robić minimum raz dziennie. Gruntowne wietrzenie biura powinno odbywać się co godzinę – zwłaszcza, gdy w pomieszczeniu przebywają ludzie. Szczególnie ważne jest, aby nie zapominać o tym zarówno przed, jak i po sprzątaniu. Unoszące się kłęby kurzu to dosknonałe siedlisko bakterii, wirusów i grzybów.

Sprzątanie biur w Warszawie? Zadzwoń po specjalistów: 601 822 802

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz