wietrzenie

Zalecenia władz dotyczące zachowania bezpieczeństwa w dobie pandemii w pracy, to nie tylko częste sprzątanie biur, dezynfekcja i dystans, ale także wietrzenie wnętrz. W Sprzątanie biur – Warszawa postanowiliśmy się przyjrzeć temu zagadnieniu – czy wietrzenie wnętrz pomaga zwalczać koronawirusa?

Częste mycie rąk, sprzątanie biura, odkażanie powierzchni i noszenie maseczek to jedne z podstaw walki z COVID-19. Są jednak czynności, o których często zapominamy, a mogą wpłynąć korzystnie nie tylko na nasze zdrowie, ale również samopoczucie. Czy wietrzenie pomieszczeń pomaga w walce z koronawirusem?

O wietrzeniu pomieszczeń powinniśmy pamiętać zawsze. Bez względu na pandemię. Świeże powietrze korzystnie wpływa na nasze samopoczucie, koncentrację i pobudzenie. Odpowiednio dotleniony mózg działa o wiele sprawniej. Tym bardziej podczas epidemii, w której wirus przenosi się drogą kropelkową, należy pamiętać o tym, aby wymieniać powietrze w pomieszczeniach, w których przebywamy. Często niestety jednak zapominamy o tym, żeby zadbać o wietrzenie pokoju. Warto pamiętać, że wirusolodzy od lat podkreślają, że znaczącą przyczyną jesienno-zimowych infekcji jest nie tylko zimne powietrze na zewnątrz, ale także właśnie przebywanie w zamkniętych, ogrzewanych i długo niewietrzonych pomieszczeniach.

To właśnie teraz, gdy przyszedł czas, w którym w zamkniętych pomieszczeniach spędzamy naprawdę sporo czasu, jesteśmy bardziej narażeni na wilgotne powietrze, które sprzyja rozwojowi patogenów, czyli między innymi koronawirusa. Powietrze zamiast opadać, ciągle unosi się, powodując, że je wdychamy. Kiedy nie wietrzymy, to nawet bez bezpośredniego kontaktu, wymieniamy się drobnoustrojami. Wietrzenie pomieszczeń może być zatem równie istotne, jak częste mycie rąk. Pomaga nam walczyć nie tylko z infekcjami, ale także alergiami (na przykład na kurz – na roztocza). Jak się więc okazuje, przynajmniej pięciokrotne wywietrzenie pomieszczenia, w którym przebywamy danego dnia, może zdziałać cuda.

Czy warto wietrzyć biura? Tak! Niech wejdą nam w krew jak dystans, dezynfekcja i maseczki. Razem damy radę!

Sprzątanie biura w Warszawie? Dezynfekcja biura?

Zadzwoń! Porozmawiajmy o Twoich potrzebach: 601-822-802

 

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz