biuro na nowy rok

Domowe, czy firmowe… Warto przygotować biuro na nowy rok. Poznaj pięć sposobów od sprzataniebiur-warszawa.pl

Nowy rok na pewno przyniesie zmiany. Wielu z nas przywykło do pracy zdalnej, wielu też pragnie powrotu do normalności. Domowe, zdalne, czy firmowe… warto przygotować biuro na nowy rok. Jak? Sprawdźcie porady naszych specjalistów!

Generalne porządki i wprowadzanie ulepszeń dotyczą nie tylko sfery prywatnej, czy zarządzania przedsiębiorstwem na najwyższych szczeblach. To również kwestia prostych decyzji, które wprowadzają usprawnienia w pracy albo po prostu sprawiają, że rozpoczynamy ją z uśmiechem. Jak przygotować biuro na nowy rok? Aby praca stała się przyjemnością, także w domowym biurze (home office), warto trzymać się kilku prostych zasad.

Aby dobrze przygotować biuro na nowy rok warto pamiętać o kilku prostych kwestiach:

1. Ład i porządek

Firmy oferujące profesjonalne sprzątanie biur w Warszawie podpowiadają, że w dbaniu o ład i porządek najważniejsza jest regularność i nie odkładanie niczego na później. Czy to biuro w biurowcu, czy biurko w domu w ramach home office warto wziąć sobie tę radę do serca. Co prawda chaos to norma na biurku zapracowanego pracownika, ale warto na przełomie starego i nowego roku, zrobić solidny przegląd tego, co kryją nasze segregatory, szuflady i szafki. Warto przejrzeć przybory do pisania, naostrzyć ołówki, wymienić wkłady w długopisach. Wreszcie – pozbyć się tego, co zbędne i co nas rozprasza.

2. Nowe mobilizuje

Z nowym rokiem warto do każdego biura wprowadzić coś nowego. Może to być nowe biurko, może być obraz nad biurkiem albo nowe organizery. Każda odmiana cieszy, sprawia wrażenie świeżości, a do tego mobilizuje do pracy. Może czas na nieco żywej zieleni na biurku?

3. Wygoda i dbałość o zdrowie

Z nowym rokiem warto też zadbać o zdrowie. W biurze oznacza to pytanie o ergonomię i bezpieczeństwo. Warto sprawdzić, czy sprzęty z których korzystamy mają atesty i są ergonomiczne. Jeśli nie, trzeba je wymienić. Nasze ciało na pewno nam za to podziękuje.

4. Zapach

Zapach ma ogromny wpływ na nasze funkcjonowanie. Nasi profesjonaliści, dla których sprzątanie biur nie ma tajemnic, zawsze dbają, i doradzają innym by robili to samo, aby nie używać do sprzątania środków chemicznych o zbyt intensywnym, drażniącym zapachu, bo będzie on negatywnie wpływał na osoby pracujące w biurze. Świeżość w biurze oznacza zazwyczaj po prostu czystość. Zapachy powinny być naturalne, takie jakie lubimy – świeże owoce, kwiaty. Unikajmy dusznych kadzidełek. Szczególnie, gdy biurowe pomieszczenie dzielimy z kimś innym.

5. Personalizacja

Telefon, czy komputer. Tablet czy nawet samochód… Lubimy personalizować zajmowane przez nas przestrzenie. Jeśli zastanawiacie się jak przygotować biuro na nowy rok, pomyślcie to takim zaaranżowaniu przestrzeni do pracy, by czuć się w niej po prostu dobrze… Zdjęcia, ulubione gadżety, a może motywujące tapety na pulpicie? Na co postawicie w nowym roku?

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz