sprzątanie biur w warszawie

Sprzątanie biur w Warszawie w wielu firmach wygląda nieco inaczej niż miało to miejsce przed pandemią. Jak zmieniło się sprzątanie biur w kontekście pracy hybrydowej?

Pandemia zmieniła wiele w życiu każdego z nas. I choć pisać i mówić w tym temacie można wiele, to zapewne odmieniła nasze szeroko rozumiane nawyki. O ile jeszcze dwa lata temu wielu pracowników (ale i kierowników zespołów) nie wyobrażało sobie pracy zdalnej, o tyle dziś sytuacja zmieniła się diametralnie. Zmuszeni sytuacją w kraju i na świecie, najpierw przestawialiśmy się na pracę i naukę zdalną. Obecnie, coraz więcej firm decyduje na nowe rozwiązanie, jakim jest praca hybrydowa. To wygodne wyjście – szczególnie dla lubiących większą swobodę. Ten system zdecydowanie chwalą także osoby dojeżdżające do pracy oraz rodzice.

Praca hybrydowa może przybierać różny kształt. Z doświadczeń naszej firmy – Sprzątanie biur w Warszawie – wynika, że praca hybrydowa to dziś zazwyczaj decyzja o wspólnej pracy w biurze w dwa lub trzy dni w tygodniu. Dni poświęcone na pracę stacjonarną, w siedzibie firmy, to przede wszystkim czas spotkań, narad, podsumowań. Pozostałe dni pracownicy zazwyczaj pracują zdalnie. Jak ma się taka sytuacja do decyzji o sprzątaniu powierzchni biurowych?

Jeśli zespół pracuje stacjonarnie w określone dni, wówczas oczywistym jest, że firma sprzątająca powinna być na miejscu w każdy dzień pracy zdalnej. Biuro funkcjonuje bowiem w te dni, jak wcześniej. Sprzątania, a także wciąż niezbędnej dezynfekcji wymagają powierzchnie wspólne oraz sanitariaty. Nie zapominajmy także o przepełnionych koszach na śmieci, czy zabrudzonych stołach, biurkach. Ponownie warto zaprosić firmę sprzątającą po kilku dniach pracy zdalnej tak, by odświeżone biuro czekało na kolejne dni pracy na miejscu.

W naszej praktyce spotkaliśmy się także z modelem pracy hybrydowej, opierającym się na tak zwanych „gorących biurkach”. To model przez jednych chwalony, przez pozostałych krytykowany. Nie mam oceniać jego funkcjonalność, jednak z punktu widzenia firmy Sprzątanie Biur w Warszawie, warto zauważyć, że taki model wymaga zdecydowanie zwiększonej aktywności, jeśli chodzi o sprzątanie. Wspólne, dzielone każdego dnia biurka wymagają codziennego sprzątania i dezynfekcji. Firma sprzątająca powinna także przygotować (często w pośpiechu „porzucone”) biurko na kolejny dzień, tak by oczekiwało na następną osobę. Ten model przypomina nieco coworking, gdzie każdego dnia mamy do czynienia z inną konfiguracją osób w pomieszczeniu.

Sprzątanie biur w Warszawie, czy innym dużym mieście, w systemie pracy hybrydowej biur? Powierz to specjalistom.

Znajdź nas w social media!

Facebook ➭ https://www.facebook.com/sprzataniebiurwarszawa

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz