Praca w biurze

Macie dość pandemii? My też! Na szczęście z radością zauważamy, że coraz więcej firm decyduje się na pełen lub częściowy powrót do pracy stacjonarnej. Dziś kilka przemyśleń Sprzątanie Biur Warszawa po tym niełatwym dla nas wszystkich czasie…

Pandemia koronawirusa wymusiła na wielu osobach pracę zdalną z domu. Nie wszyscy jednak mogli skorzystać z tej możliwości, a niektórzy po prostu nie chcieli. (Praca z dziećmi w domu nie należy do najłatwiejszych, prawda?) Niezależnie od powodów i okoliczności, sprzątanie biur w Warszawie w okresie pandemii i okresowych lockdownów była dla nas prawdziwym wyzwaniem.

Czy puste biuro (lub tylko częściowo zapełnione) można pozostawić samemu sobie? Oczywiście, że nie! Kurz, osady z brudu, kosze na śmieci domagają się takiego samego traktowania, jak domowe wnętrza. W naszej pracy niejednokrotnie spotykaliśmy się z sytuacją, gdy podczas pracy hybrydowej, w dużym biurze systematycznie pojawiało się zaledwie kilka osób. Powierzchnia do wysprzątania jednak nie uległa zmianie. Wszak czy to kilka, czy kilkadziesiąt osób – sanitariaty, aneks kuchenny, przestrzeń wspólna – i tak wymagały uwagi ze strony naszej firmy sprzątającej.

Sprzątanie biur w Warszawie w trakcie pandemii to zadanie tylko dla profesjonalistów. Do typowych zagadnień związanych ze znajomością czyszczenia konkretnych powierzchni i różnych materiałów, dochodzą kwestie dezynfekcji i dbania o bezpieczeństwo osób pracujących w biurze. Podstawą jest oczywiście organizacja miejsca pracy – zachowanie dystansu między pracownikami oraz częste wietrzenie pomieszczeń i umożliwienie cyrkulacji powietrza.

Jeśli w biurze jest klimatyzacja, wymaga ona specjalnych i częstszych przeglądów. Choć powoli już wracamy do normalności, to nadal warto pamiętać o podstawowych zasadach. Biurka, klamki, blaty, obudowy komputerów czy ekspresu do kawy – jednym słowem powierzchnie często dotykane – powinny być dezynfekowane najczęściej jak się da, minimum jeden raz dziennie. Przy traktach komunikacyjnych powinny zostać ustawione dozowniki z płynem do odkażania rąk. Szczególną uwagę należy zwrócić również na wejście i czystość wycieraczek oraz liście kwiatów znajdujących się w biurze. To tylko podstawy, ale wskazujące na ogrom szczególnych środków, które trzeba podjąć w trakcie sprzątania biur w okresie pandemii.

Sprzątanie biur w Warszawie, czy każdym innym mieście, to dziś nie tylko dbanie o czystość i komfort pracujących tam osób. To również niszczenie chorobotwórczych drobnoustrojów i troska o bezpieczeństwo. To także gwarancja tego, że wszyscy powrócimy do dawnego rytmu pracy w biurze – czego Wam i sobie życzymy!

Sprzątanie biura w Warszawie – zleć to specjalistom.

Znajdź nas w social media!

Facebook ➭ https://www.facebook.com/sprzataniebiurwarszawa

YouTube ➭ https://www.youtube.com/channel/UCrONNjYgJHFH7x-iQ4pF03A

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz