porządek w biurze

Jak utrzymać porządek w biurze? Trzymaj się tych zasad, a porządek w biurze będzie towarzyszył Ci każdego dnia.

 

Gdzie praca wre, tam wióry lecą. A tam, gdzie pracy biurowej jest sporo, tam też trudno zachować porządek. Chociaż… Poznaj kilka zasad, dzięki którym porządek w biurze będzie Twoją codziennością.

Postaw na minimalizm. Im mniej tym lepiej – ta zasada sprawdzi się zarówno w kontekście całego biura, jak i każdego biurka. Zamień karteczki z notatkami na notes. Kilka kubków na jeden. Drobiazgi i dekoracji ogranicz do takiej ilości, nad którą będziesz w stanie zapanować podczas codziennego przetarcia kurzu.

Postaw na funkcjonalność. Skoro minimalizm, to także – funkcjonalność. Zastanów się czy są Ci potrzebne wszystkie meble? Z jakich sprzętów i gadżetów biurowych korzystasz na co dzień? Które z nich są zbędne i zbierają niepotrzebny kurz? Jeśli w Twoim biurze wciąż nie ma aneksu kuchennego lub garderoby – zainwestuj w nie. Nie pozwól by wszędobylskie naczynia, czy okrycia wierzchnie burzyły estetykę całego biura. Pamiętaj o wycieraczkach!

Wprowadź zasady. Wiemy, wiemy, nikt nie lubi zasad, ale kilku warto trzymać się w biurze – szczególnie, gdy współdzielimy je z innymi. Zasady takie jak: odwieszanie swoich kurtek do garderoby, wycieranie butów, czy mycie kubków pod koniec każdego dnia nikomu jeszcze nie zaszkodziły. Co więcej, sprawią, że codzienna praca w biurze będzie sprawniejsza i po prostu milsza.

Postaw na cyfrowość rozwiązań. Jeśli to tylko możliwe, wprowadź rewolucję cyfrową (np. cyfrowy obieg dokumentów) do swojej firmy. Stosy papierów, segregatory, kilogramy papierowych śmieci z niszczarek… a przecież wszystko dziś możesz umieścić w chmurze, na serwerze. Taka digitalizacja usprawni funkcjonowanie całego biura. Polecamy!

Firma sprzątająca w biurze – czyli priorytet. Codzienna dbałość o czystość w biurze to jedno. Sprzątanie biur – wraz z powierzchniami wspólnymi, sanitariatami, myciem okien – to zadania, które warto powierzyć firmie sprzątającej. Zaufana firma sprzątająca zna powierzone jej biura, doskonale diagnozuje ich potrzeby, a w konsekwencji planuje działania…

Sprzątamy biura w Warszawie – zleć to specjalistom.

Znajdź nas w social media!

Facebook ➭ https://www.facebook.com/sprzataniebiurwarszawa

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz