rośliny w biurze Sprzątanie biur Warszawa firma sprzątająca

Dbasz o porządek w firmie? Zapewniasz sprzątanie biur? Zadbaj także o rośliny w biurze!

Na sprzątanie biur nakłada się wiele elementów. Jednym z nich jest dbałość o rośliny w biurze. Z jednej strony sam fakt umieszczenia w przestrzeni biurowej żywych roślin – to zadbanie o wystrój. Z drugiej jednak, to także inwestycja w pracownika. Tak! Żywe rośliny wpływają na wydajność i kreatywność w pracy.

Rośliny w biurze mogą znacznie poprawić samopoczucie. Zwiększają bowiem wilgotność powietrza. Wiele z nich jest także naturalnym filtrem – rośliny nie tylko oczyszczają powietrze, ale także produkują tak potrzebny nam wszystkim tlen. To również naturalne alarmy dotyczące środowiska. Szybko bowiem reagują na zanieczyszczenia czy toksyny w otoczeniu.

Obecność roślin w biurze to także istotny wpływ na psychikę. Żywe rośliny czynią przestrzeń biurową bardziej swojską i przyjazną. Działają kojąco i stymulują kreatywność.

Czas wybrać rośliny do biura? Zwróćmy uwagę na ich wygląd, ale także potrzeby. Dobierzmy doniczki pasujące do wystroju. Rośliny warto rozplanować tak, by cieniolubne umieścić z dala od światła. Te, które lubią światło – umieścić blisko okien. W biurze świetnie sprawdzą się rośliny, które nie wymagają codziennego podlewania. Pamiętajmy o długich weekendach, czy świętach!

A co ze sprzątaniem biura? Firma sprzątająca zajmie się także roślinami. Rośliny również należy odkurzyć. Zakurzone liście nie tylko nie wyglądają zbyt estetycznie, ale także źle wpływają na ich rozwój i… wygląd samego biura. W zależności od panujących warunków (wentylacji, wietrzenia itp.) warto ustalić z firmą sprzątającą częstotliwość dbania o rośliny, a także zakres takich działań. To niezwykle ważne – bowiem zarówno przesuszenie, jak i tzw. „przelanie” rośliny, może mieć negatywne skutki.

Rośliny w biurze? Polecamy!

Sprzątanie biur w Warszawie? Zleć to specjalistom!
Znajdź nas w social media!
Facebook ➭ https://www.facebook.com/sprzataniebiurwarszawa

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz