Jak dbać o kwiaty latem w biurze

Gorąco? Upalnie? A jak dbać o kwiaty latem w biurze?

Jako firma sprzątająca często dbamy także o rośliny w biurze. Jak letnie upały wpływają na rośliny biurowe? To pytanie staje się szczególnie istotne gdy temperatury rosną, a my staramy się utrzymać nasze rośliny w jak najlepszej formie.

Podczas upałów rośliny mają zwiększone zapotrzebowanie na wodę. Wysokie temperatury mogą szybko wysuszyć glebę w doniczce, co może prowadzić do usychania roślin. Dlatego rośliny należy podlewać częściej niż zwykle – jednak z umiarem, aby uniknąć przelania.

Pierwszym krokiem do ochrony roślin w upalne dni jest rozpoznanie ich indywidualnych potrzeb. Każda roślina ma przecież swoje unikalne wymagania – nie tylko te dotyczące nawadniania. Niektóre z nich preferują stałe wilgotne warunki, podczas gdy inne dobrze radzą sobie z okresami suszy między podlewaniami. Zazwyczaj rośliny takie jak sukulent czy kaktusy wymagają rzadszego podlewania, nawet w upalne dni. Z kolei paprocie czy filodendrony preferują stałe utrzymanie wilgotności podłoża. A jeśli masz na biurku uroczą palmę cieniolubną – upewnij się, czy nie jest zbyt mocno wyeksponowana na promienie słoneczne.

Pamiętaj, przed podlaniem rośliny sprawdź wilgotność gleby. Podlewanie roślin w biurze w upalne letnie dni powinno być wykonywane rano lub wieczorem, aby uniknąć szybkiego odparowywania wody. Co ważne, staraj się unikać podlewania rośliny bezpośrednio na liście, ponieważ mogą one ulec poparzeniom od operującego słońca.

Pamiętaj, że woda użyta do podlewania powinna być pokojowej temperatury. Zbyt zimna może szkodzić korzeniom, zbyt gorąca – liściom. A jeśli twoje rośliny stoją w plastikowych doniczkach, pamiętaj o umieszczeniu pod nimi podstawek, które zatrzymają nadmiar wody. Zalany sprzęt biurowy nie jest chyba tym, czego Ci potrzeba przed lub tuż po urlopie, prawda?

Podczas upałów możesz także rozważyć zwiększenie wilgotności powietrza wokół rośliny. Możesz to zrobić, spryskując rośliny wodą lub ustawiając je na podstawce z mokrymi kamieniami.

Pamiętaj – rośliny są nie tylko dekoracją, ale również wspaniałym dodatkiem do biurowego ekosystemu, który pomaga utrzymać zdrową atmosferę i poprawia nastrój. W końcu, zdrowe rośliny to zdrowe biuro!

Znajdź nas w social media!

Facebook ➭ https://www.facebook.com/sprzataniebiurwarszawa

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz