aranżacja biura

Biura biurom nierówne. Do jednych wkraczamy z przyjemnością, inne straszą nieprzemyślaną i niepraktyczną aranżacją wnętrz. Aranżacja biura jest ważna!

Każdy, kto choć kilka razy odwiedzał różnego rodzaju firmy i instytucje, z łatwością zapewne zauważył, jak bardzo mogą się one różnić między sobą. Zdecydowanym czynnikiem jest tutaj niewątpliwie czas, w jakim zaaranżowano biurową przestrzeń. Biura powstałe w ciągu ostatnich kilkunastu lat to prawdziwe perełki aranżacji wnętrz.

Wystrój biura to nie tylko kwestia wygody i komfortu pracy, ale także ważny element kultury organizacji. Coraz więcej świadomych pracodawców zdaje sobie sprawę z tego, że estetyczne, niebanalne i wychodzące naprzeciw oczekiwaniom pracowników, wnętrza, to gwarancja sukcesu w biznesie. To, o czym przez lata głośno mówiła proksemika (nauka poświęcona funkcjonowaniu człowieka w przestrzeni), dziś wkracza do biur na całym świecie. Tradycyjne wymiary biurek coraz częściej zastępują długie blaty lub biurka o nietypowych kształtach. Przyciasne biura lub boksy na dobre wypierają przestrzenie typu open space. Biura stają się przytulne i przemyślane w swych aranżacjach.

Podstawą przemyślanej aranżacji biura jest jego funkcjonalność. Składają się na nią zarówno dostępne w każdym pomieszczeniu udogodnienia, jak i otwarcie na indywidualne potrzeby każdego pracownika. Coraz więcej firm rozumie dziś fakt, że nie każdy człowiek pracuje wydajnie zasiadając przy biurku w ergonomicznym krześle. Dzisiejsze biura coraz częściej zdobią więc sofy, a nawet hamaki, czy maty na podłogach. Ekstrawagancja? Jeśli tylko przynosi korzyść – czemu nie?! Wszak na ludzką kreatywność wpływa wiele bodźców – w tym bodźce estetyczne.

Ważnym dla wielu organizacji jest też obecność we wnętrzach kolorów, które są związane z identyfikacją wizualną przedsiębiorstwa. Widzieliście zdjęcia biur znanych korporacji, takich jak Google? Jeśli tak, to dokładnie wiecie o co chodzi. Jeśli w logo danej firmy widnieją (dla przykładu) kolory niebieski i pomarańczowy, wówczas będą one także kolorami zdobiącymi (jeśli nie wiodącymi) we wnętrzach. Mogą to być zarówno kolory ścian, jak i drobiazgów, czy obecnych wszędzie firmowych gadżetów.

sprzatanie biur

Ciekawym trendem, jaki obserwujemy w naszej pracy sprzataniebiur.net , jest sięganie w biurach po takie elementy wystroju, które w powszechnej świadomości są utożsamiane raczej z przestrzenią domową. Stylowe regały, lampy z żyrandolami z tkanin, świece, czy zdobne lampiony, naprawdę dodają stylu w biurze.

Także tradycyjne rośliny w doniczkach coraz częściej odchodzą do lamusa. Roślinne panele ścienne z bluszczu, tak zwane lasy w słoju, czy wielkoformatowe kompozycje z mchu chrobotka nie tylko zdobywają serca architektów wnętrz biurowych, ale także pozytywnie wpływają na wydajność pracy w biurze.

Aranżacja biura jest ważna. Funkcjonalne, estetyczne biuro to przestrzeń, która zachęca do pracy. Warto ją także zaaranżować samemu – choćby tylko w promieniu kilkunastu centymetrów od własnego biurka! Polecamy!

Piękne wnętrza biurowe to czyste wnętrza – sprzątanie biur w Warszawie – zapraszamy do nas!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz