kurz w biurze

Kurz w biurze to nie tylko kwestia estetyki, ale także zdrowia! Dlaczego warto dbać o regularne porządki w biurze?

Kurz w biurze to wszędobylski, niechciany gość. Nie trzeba robić nic, by z dnia na dzień gromadziło się go coraz więcej. Kurz w biurze to nie tylko kwestia estetyki, ale także zdrowia. Warto o tym pamiętać.

Zacznijmy od zdrowia. Skoro w biurze spędzamy tak wiele czasu, warto zadbać o jego czystość. W walce z kurzem wiele pomoże regularne wietrzenie pomieszczeń – oczywiście o ile jest ono możliwe. Warto pamiętać, że kurz to nie tylko brud, ale także roztocza (i ich odchody), martwy naskórek i alergeny, a tych nikt z nas nie chce wdychać. Prawda? To one są często przyczyną nie tylko kaszlu czy kataru, ale i o wiele poważniejszych schorzeń. Nadmiar kurzu może również sprzyjać pieczeniu spojówek, pokrzywkom, dusznościom… Czy ktoś chciałby pracować w takich warunkach?

Po drugie: estetyka i komfort pracy. Czyste, schludne, pachnące świeżością (a nie kurzem) pomieszczenia, to większa chęć do pracy pracowników. Zadbane wnętrza sprzyjają kreatywności. Chętniej się do nich wraca.

Po trzecie: wizytówka Twojej firmy. O tym, jak ważne dla wizerunku i budowania relacji biznesowych, jest sprzątanie, pisaliśmy już jakiś czas temu. Bądźmy szczerzy: wdzierający się w nozdrza kurz nie zachęci do współpracy ani potencjalnego partnera biznesowego, ani pracownika podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Bo jeśli nie dbamy o codzienność firmy (a jest nią niewątpliwie również dbanie o czystość biura), to jak może wyglądać solidność naszej pracy? Pamiętacie czym jest tzw. efekt źródła?

Działaj, bo czas ucieka! Każdy dzień z nadmiarem kurzu w pomieszczeniach biurowych to jeden wielki minus dla Twojej firmy. Wietrz, stosuj oczyszczacze powietrza, odkurzaj pomieszczenia (podłogi, szafki, półki, rośliny) – przynajmniej dwa razy w tygodniu. Taka częstotliwość zapewni Ci świeżość każdego biura. Jeśli możesz – myj często podłogi. Jeśli to możliwe, pozbądź się zbędnych tekstyliów (zasłon, rolet itp.) oraz zbędnych przedmiotów, które gromadzą kurz. Raz na jakiś czas, w konsultacji ze specjalistą od sprzętu komputerowego i elektronicznego, warto także zajrzeć do wszelakich zakamarków komputerów, kopiarek itp.

Jak zawsze, polecamy także stosować się do metody sprzątania od góry do dołu. To się sprawdza!

 

Sprzątamy biura w Warszawie – zleć to specjalistom.

Znajdź nas w social media!

Facebook ➭ https://www.facebook.com/sprzataniebiurwarszawa

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz